2024 TÜRKİYE İŞ BANKASI KKTC YAŞ BİRİNCİLİKLERİ ŞAMPİYONASI TURNUVASI KONUSUNDA AİLELER İÇİN BİLGİLENDİRME

2023 yılında yapılacak olan yaş birinciliği turnuvasının yönergesini şekillendirmek üzere, çocuklara eğitim veren tüm üye derneklerin temsilcileri ile 1 Martta Danışma kurulu toplantısı yapıldı.
Yapılan toplantıda, turnuvanın temposunun Türkiye yaş birinciliği ile uyumlu olması için 90dk olması yönündeki görüşler daha fazla idi.
Ancak bu durumda, 3 gün yapılacak turnuvada 7 turlu yaşların, bir günde 3 maç oynaması gerekecekti.
Bu nedenle turnuvanın hotellerle uygunluk görüşülerek , ilk planda Ekim ayında 4 gün olarak yapılması tavsiye kararı alındı.
Marttan itibaren Acapulco, Salamis, Concorde, MC palas gibi büyük salonu olan hotellerle görüşüldü.
Hotellerin yoğunluğundan dolayı, Ekim aynı için bir tek MC Palas uygunluk verdi.
17 Ağustosta ikinci defa danışma kurulu yapılarak bu durum paylaşıldı.
MC palas hotelin oda sayısı yetersiz olabileceğinden, Aralık ayına gün verebilen Acapulco ile anlaşılması uygun görüldü.
90dk tempo ve turnuvanın 4 gün olması konusu tekrar görüşüldü ve çoğunluk bu yönde görüş bildirdi.
Bunun üzerine Federasyon Yönetimi, Danışma kurulununda alınan tavsiye kararına göre, turnuvanın yayınladığı şekliyle yapılmasına karar vermiştir.
Turnuva yönergesinin açıklanmasından sonra bazı aileler, danışma kurullarında alınan kararlar konusunda, dernek yöneticileri tarafından yeterli olarak bilgilendirilmediğinden, Federasyonu suçlayıcı açıklamalar yapmaktadır.
Federasyonun önceliği, üye dernekler ile karşılıklı yapılan görüşmeler neticesinde, sporculara en iyi şartları sunmaktır...