Dernek Etkinlikleri

5. ULUSLARARASI ALTIN KAYISI SATRANÇ TURNUVASI 25 - 30 AĞUSTOS 2017

25-30 Ağustos 2017 tarihlerinde Malatya'da düzenlenecek olan 5. Altın Kayısı Satranç Turnuvasında Dumlupınar ve Çanakkale Sporcularından oluşan KKTC kafilesi de mücadele edecektir.

Katılacak sporcular:
ALİ KARAKUŞ
GÖKHAN ŞEKER
GÜLŞAH ŞEKER
OSMAN ŞEKER
NEZAFET NAY
ALİ DOĞAN NAY
BERK NAY
BORA ÇİL
HATİCE FİLO
SALİH FİLO

Turnuva sayfası: http://malatyaopen.tsf.org.tr/

HAVVA ÖZAY AÇIK SATRANÇ TURNUVASI-2017

2018 Yaş Grupları Şampiyonasına hazırlanmak ve merhum HAVVA ÖZAY'ı anmak amacıyla 25-26-27 AĞUSTOS 2017 tarihlerinde ŞAH-MAT SATRANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ– GAZİMAĞUSA'da düzenlenecek olan turnuva KKSF Ulusal kuvvet derecesi hesaplarına da dahil edilecektir.

BAŞVURULAR ŞAH-MAT SATRANÇ MERKEZİNE veya 05338591401-05428692229 numaralı telefondan yapılacaktır.

Yönerge ektedir.

43. LEFKE KURTULUŞ ŞENLİKLERİ SATRANÇ TURNUVASI

43. Lefke Kurtuluş Şenlikleri kapsamında 12 Ağustos, Cumartesi günü Lefke Belediye Halk Plajında Küçükler, Yıldızlar ve Bayanlar kategorili satranç turnuvası yapıldı.

Yıldızlar Kategorisinde;
1. Görkem Yalovalı
2. Gürhan Savant
3. Mehmet Direkci

Küçükler Kategorisinde;
1. Ahmet Kader Sakallı
2. Tuğberk Bardak
3. Bartu Bahar

Bayanlar Kategorisinde;
1. Vera Binatlılı
2. Ecem Kapısız
3. Meryem Kılıçoğlu

dereceye girdi.

BEYARMUDU BELEDİYESİ PATATES KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ 3. SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ - ŞAMPİYON ÇAĞIN KANSAL

6 Ağustos 2017 , Pazar günü Beyarmudu Güney Mesayra Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen turnuvada Çağın Kansal Şampiyon olurken dereceye giren diğer sporcular şu şekildedir;

GENEL KLASMAN:
1.ÇAĞIN KANSAL
2.ÇAĞIN AKGÜR
3.YÜCEL ÜNSAÇ
4.HASAN ELÇİN
5.TOLGA SERİNKAN

EN İYİ BAYAN: NEZAFET NAY

EN İYİ GENÇ: ATA ATASOY

EN İYİ KÜÇÜK: GÖKHAN ŞEKER

VETERAN ÖDÜLÜ: OSMAN ŞEKER

YEREL OYUNCU:
1.ÜMİT ÇAVUŞOĞLU
2.ARCAN BLADANLI
3.EYLÜL GÜNEŞ

Alsancak Festivalinde Şampiyon Bartu Bahar ve Barış Ülbar!

6 Ağustos, Pazar günü gerçekleşen Alsancak Belediyesi 3. Deniz Festivali Satranç Turnuvası sona erdi. 5 maç sonunda Küçüklerde Bartu Bahar 4.5 puan ile şampiyon olurken, Eldem Kıranel 4 puanla ikinci, Ali Genç de yine 4 puanla üçüncü oldu.

Büyükler kategorisinde Alsancak'tan Barış Ülbar 4.5 puanla şampiyon olurken Güzelyurt'tan Özgür Şeb 4 puanla ikinci, eski Mağusalı Şahap Aşıkoğlu da üçüncü oldu. Küçükler kategorisine 27 oyuncu katılırken Büyükler kategorisinde 32 oyuncu mücadele etti.

ALSANCAK BELEDİYESİ 3. DENİZ FESTİVALİ SATRANÇ TURNUVASI

Alsancak Belediyesi 3. Deniz Festivali Satranç Turnuvası, KKTC’de satranç severleri bir araya getirmek, Girne bölgesinde satranç sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 6 Ağustos, Pazar günü başlayıp aynı gün sona erecektir. Turnuva, Merit Crystal Cove Hotel, Alsancak'da yapılacak olup son başvuru tarihi 5 Ağustos 2017, Cumartesi 17:00'dır.

Kayıtlar için Cengiz Hasman: 0548 855 1975 (Facebook’tan veya SMS ile de İsim-Soyisim ve Doğum tarihinizi yazarak da kayıt olabilirsiniz.)

Yönerge ektedir.

BEYARMUDU BELEDİYESİ PATATES KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ 3. SATRANÇ TURNUVASI

KKTC’de satranç severleri bir araya getirmek, Beyarmudu bölgesinde satranç sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 6 Ağustos 2017 , Pazar günü Beyarmudu Güney Mesayra Sosyal Tesislerinde turnuva düzenlenecektir. Yönerge ekte verilmiştir. Başvurular için ahmetkansal@hotmail.com ve caginkansal@gmail.com adreslerine mail gönderebilirsiniz.

SPORCULARIMIZ SIRBİSTAN'DAN BAŞARI İLE DÖNDÜLER

Sırbistan'ın Novi Sad kentinde oynanan Uluslarası turnuvaya katılan sporcularımız Cengiz Hasman, Ahmet Paşa, Deniz Ahcıhoca Çobanoğlu ve Ahmet Alşan iyi performanslar göstererek adaya döndü.

B kategoride mücadele eden Ahmet Paşa 11 yaşında olmasına rağmen büyük bir başarı göstererek 8 maçta 3.5 puan alarak büyük bir çıkış yaptı.

A kategorisinde yarışan Cengiz Hasman da 9 maçta 6 puan aldı ve turnuvayı 125 sporcu arasında 14. olarak bitirdi.

LSD MİNİK AT 2017 TURNUVASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

18 Temmuz, Salı akşamı düzenlenen ödül töreninde masa birincileri kupalarını, ilk 3'e giren takımların oyuncuları ise madalyalarını aldılar.

Birinci Masa Birincisi : KEMAL YILDIRIM
İkinci Masa Birincisi : İMRA GÖZÜKELEŞ
Üçüncü Masa Birincisi : AHMET KASABALI
Dördüncü Masa Birincisi : DORUK TÜRKAY
Beşinci Masa Birincisi : ARHAN KANDULU

1. takım: S E K
Kemal Yıldırım, Berk Tezay, Taylan Yücelten, Bertuğ İlgililer, Arhan Kandulu

2. takım: MAR CONSTRACTION
Halil Halilcik, İmra Gözükeleş, İbrahim Ada Özgit, Demir Halilcik, Osman Şan

Sayfalar