GÜNCELLENDİ: M. KEMAL DENİZ 2019 KKTC GENEL SATRANÇ ŞAMPİYONASI

09.09.2019 TARİHİNDE GİRNE BÖLGE KONTENJANLARI YÜKLENDİ.
06.09.2019 TARİHİNDE YÖNERGEDE GÜNCELLEME YAPILDI:

14 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 2019 KKTC Genel Satranç Şampiyonasına 2019 Bölge Birinciliklerine katılıp Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt, İskele ve Yeni Erenköy Bölge Birinciliklerinde temel katılım hakkı elde edenlerle, UKD’si veya ELO’su 1900 ve daha yukarı ratinge sahip KKTC vatandaşı erkek sporcular ile UKD’si veya ELO’su 1700 ve daha yukarı ratinge sahip KKTC vatandaşı kadın sporcular katılabilir (Ekteki listede ELO'lar belirtilmemiştir, ELO'dan katılmak için müracaat ettiğiniz takdirde güncel puanınız kontrol edilip değerlendirilecektir). Ayrıca 2019 Kadınlar Şampiyonasında ilk 4’e giren sporcular direkt katılma hakkına sahiptir.

Bölge Birinciliklerine katılamayıp geçerli mazereti olup belgeleri ile başvuranlar KKSF Yönetim Kurulunun uygun görmesi halinde yarışmaya dahil edileceklerdir. Belirtilen şekilde başvurmuş olan Kemal Yıldırım, Ahmet Tolon ve Özgür Şeb'in mazeretleri uygun görülüp katılmalarına karar verilmiştir.

Son Başvuru Tarihi 10 Eylül 2019, Salı, 16.00'dır. Bu tarihten sonra müracaat kabul edilmeyecektir. Bölge Birinciliklerinden katılım hakkı elde edenler ile direkt katılım hakkı olan tüm sporcuların katılım ücretlerini yatırıp kayıt yaptırmaları zorunludur. Bölgelerden kontenjan miktarlarına göre katılmaya hak kazanan sporcular 10 Eylül 2019 tarihine kadar katılım durumlarını Federasyona bildireceklerdir. Sıralamaya göre yedeklerden katılmaya hak kazananlar 11 Eylül 2019 tarihinde Federasyon tarafından yayınlanacaktır. Yedeklerden katılım hakkı elde edenler 12 Eylül 2019 tarihine kadar ücretlerini yatırıp dekontları federasyona göndereceklerdir.

Bölgelerde yönerge gereği katılım sayısına göre kontenjandan katılma hakkı elde ettiği halde başvurmayan olursa, yerine bölge birinciliklerinde yarışanlardan final sıralamasına göre sırası gelen dâhil edilecektir. Bu nedenle tüm sporcular en geç 11 Eylül tarihine kadar Genel Satranç Şampiyonasına katılmak istediğini bildirmelidir. Başvuru yapmayanlar bu haktan yararlanamayacaktır.

Tüm detaylar için ekteki yönergeyi okumanızı rica ederiz.

EKTEKİ GENEL KATILIM HAKKI LİSTESİNDE KATILIM HAKKINA SAHİP SPORCULAR LİSTELENMİŞTİR, KAYIT YAPTIRANLAR KIRMIZI RENKLE, KATILMAYACAKLAR GRİ RENKLE BELİRTİLMİŞTİR (LİSTE KAYITLAR GELDİKÇE GÜNCELLENECEKTİR). EKTEKİ DİĞER DOSYALARDA İSE BÖLGELERE GÖRE KONTENJANLAR SARI VE YEŞİL RENKLERLE BELİRTİLMİŞTİR.

YÖNERGE 06.09.2019 TARİHİNDE GÜNCELLENDİ.