AVUSTURYA'DAN ÖDÜLLERLE DÖNDÜK

Avusturya'da yapılan uluslararası satranç turnuvasında Lefkoşa Satranç Derneği (LSD) öğrencileri ve Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) oyuncusu Abdullah Özdoğan büyük başarı elde etti. Yaş kategorilerinde Arda Çayönlü ve Yamaç Samani kendi kategorilerinde 1. olurken, Özgür Yazman, Bartu Mesutoğlu ve Mehmet Öğretmenoğlu da derece aldılar ve ödüllendirildiler. Milli takım kafilesinden ise Abdullah Özdoğan kendi kategorisinde ödül alırken, kafilemizin en yüksek puan toplayan sporcusu oldu.
9 tur üzerinden gerçekleşen turnuvada LSD ve Satranç Federasyonu milli takım oyuncularının topladığı puanlar şöyle: 1-Abdullah Özdoğan 5.5puan 2-Halil Şentuğ 5puan 3-Özgür Yazman 4.5puan 4-Ali Nailer 4.5 puan 5-Gökmen Coşan 4.5 puan
6-Haluk Ramon Serhun 4puan 7-Halil Tozakı 4puan 8-Arda Çayönlü 4 puan 9-Yamaç Samani 4puan 10-Ayberk Bilir-4puan 11-Mehmet Öğretmenoğlu 3.5 puan 12-Zeka Başel 3.5 puan 13-Berkem Yazman 3.5 puan 14-Necat Yazman 3.5 puan 15-Bartu Mesutoğlu 3puan.
Satrançcılarımızın başarılı olması yanında en önemli başarı bazı oyuncularımızın (ELO) uluslararası rating seviyelerini yükseltirken bazı oyuncılarımızın da (ELO) çıkarma şansını elde ettikleridir.ELO puanını çıkarma şansını elde eden oyuncularımız: Arda Çayönlü,Yamaç Samani, Özgür Yazman, Mehmet Öğretmenoğlu, Ali Nailer, Abdullah Özdoğan.
Tüm satrançcılarımızı tebrik ediyoruz.